مراحل خرید کالا از کشور‌های خارجی در ایران

مراحل خرید کالا از کشور‌های خارجی در ایران

احتمالاً تاکنون برای شما هم اتفاق افتاده است که به کالایی خارجی نیاز پیدا کرده اید و آن را در هیچ فروشگاه و یا سایت ایرانی پیدا نمی کنید. در این شرایط تنها گزینه خرید از منابع در کشور های خارجی است بنابراین در این متن قصد داریم تا روش ها و مراحل خرید از خارج  را به شما معرفی کنیم و در ادامه راه حل مناسبی برای رفع این مشکل به شما ارائه دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱-پیدا کردن منبع خرید کالا

اولین قدم برای خرید کالا، منبع یابی یا همان پیدا کردن منبع خرید کالا است که از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که منبع خرید باید مطمئن و معتبر باشد و همچنین کالا را با  مناسب ترین قیمت ارائه دهد. وبسایت های خارجی یکی از روش های منبع یابی قطعات و کالا می باشد اما لزوما بهترین راه حل نیست چرا که منابع خوب و معتبر بسیاری وجود دارند که باید به صورت حضوری به آنها مراجعه کرد. بهترین منبع برای خرید کالا تامین کنندگان اصلی هستند که دسترسی به این تامین کنندگان در خارج از ایران و معامله با آنها نیازمند نیروی متخصص است.

۲-آشنایی با شرایط و قوانین خرید و واردات

آشنایی شرایط و قوانین خرید و واردات از مهم ترین مراحل است و به نسبت نوع کالا و تعداد آن و همچنین کشور مبدا متفاوت خواهد بود و نداشتن اطلاعات کافی در این أمور می تواند موجب خسارات مالی شود و یا  از دست رفتن زمان شود، بنابرین قبل از اقدام به هرگونه خرید باید اطلاعات کافی و درستی در مورد شرایط حمل کالا و أمور گمرکی  در کشور مبدا را جمع آوری کنید.

۳-پرداخت پول

راه های بسیاری برای پرداخت جهت خرید کالا وجود دارد که شما می توانید با توجه به شرایط پرداخت خودتان و منبع خرید در کشور مبدا انتخاب کنید، روش هایی مثل استفاده از کارت های اعتباری دوستان و آشنایان در خارج از کشور، استفاده از صرافی ها برای انجام حواله ارزی و همین طور استفاده از روش های واسطه ای انتقال ارز مثل پی پال.

 

۴-حمل و ارسال کالا

علاوه بر موضوع پرداخت هنگاه خرید از خارج موضوع مهم دیگری که همواره کاربران ایرانی را در خرید از سایت ها و منابع خارجی دچار دغدغه میکند، نحوه ی ارسال کالا به ایران است. با توجه به تحریم های گسترده اعمال شده در سال های اخیر علیه ایران شما لازم است نسبت به ارسال کالا به ایران به طور مستقیم از منبع مورد نظر خود  اطمینان حاصل نمایید. بسیاری از فروشگاه ها و سایت های معتبر بین المللی بخصوص شرکت های آمریکایی در حال حاضر به ایران خدمات پستی ارائه نمی کنند و ارسال کالا به ایران را ندارند. علاوه بر آن برخی از پست های بین المللی از جمله فدکس نیز به ایران خدمات ارائه نمی کنند. همچنین رویکرد گمرک کشورهای مختلف بخصوص آمریکا و کشورهای اروپایی در بسته هایی که مقصد آنها ایران است موضوعی است که قبل از خرید و ارسال کالا به ایران باید به آن توجه داشت.

 

 

چنانچه قصد خرید از منابع خارجی را دارید ولی در انجام مراحل آن دچار مشکل هستید، تیم یابانه تمامی این خدمات را از منبع یابی تا ارسال و ترخیص را در کوتاه ترین زمان را به شما ارائه می دهد شما تنها با ثبت اطلاعات کامل و دقیق از سفارش خود در وبسایت یابانه از تمامی این خدمات بهره مند خواهید شد.

خرید أنواع قطعات نایاب و أنواع کالای خارجی به صورت تک و یا عمده را به یابانه بسپارید.

دیدگاه خود را بنویسید